Biljettläget för resten av turnén

Skrivet av Emil, 16 november 2009

Nu har jag fått veta att det är utsålt även i Lund. Men det går att komma på dörren. Teatern tar 500 personer och minst 20 av dom kommer rent statistiskt att vara sjuka och inte dyka upp! Så det finns all möjlighet att komma dit en timme innan.

Skövde är också helt utsålt. Möjligen släpps enstaka platser på dörren samma dag.

I Jönköping är båda kvällarna utsålda, men även där säger dom att det är möjligt att få enstaka överblivna platser på dörren, dessutom kanske dom sätter in ett par extra stolar i den lilla teatern.

I Stockholm på Södran är det främst turnéavslutningen på söndagen som hittills är mer eller mindre fullsatt, på extraföreställningen på lördagen finns det fortfarande platser kvar.

Kumla och Karlskrona däremot verkar inte alls vara fullbokat! Så åk dit vettja var ni än bor!


3 kommentarer till “Biljettläget för resten av turnén”

  1. Linn har skrivit:

    Tack för Kumla idag! Jag har längtat ända sedan Winnerbäck på att få se dig och bara dig. Äntligen fick min pojkvän, en skåning, sin förklaring på varför jag i tid och otid mer honom skorra saker som ”Jag tror att jag är något” och ”En mur är bara en bro på högkant”. DU är kärlek, kom ihåg det till nästa gång sekterna är efter dig.
    Kram Linn

  2. pjär har skrivit:

    jag blir bara tre i sköbde så där e en över ….

  3. Cristofer har skrivit:

    Hej Emil, jag och min flickvän är överens om att du är ett geni, det är helt fantastiskt hur duktig du är, jag hoppas att du ”tror att du är något”.

    Förresten så tror jag allt att jag på beställningslistan glömde skriva dit stad och postnummer, så här kommer en allt:

    Cristofer Undegård
    Grankottevägen 237B
    702 82 Örebro

    Lycka till på resterande touren!

Skriv något!